ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ
«Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի բոլոր բուժաշխատողներին մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ձեր աշխատանքային օրը սկսվում ու երբեք չի ավարտվում: Ավելին, նվիրվելով մարդկանց առողջության պահպանման սուրբ գործին՝ դուք ձեր պարտքը սկսում եք կատարել դեռ մինչեւ փոքրիկի լույս աշխարհ գալը եւ դառնում մարդկային յուրաքանչյուր կյանքի ուշադիր ու հոգատար ուղեկիցը:
Բուժաշխատողի մասնագիտությունը միավորում է ո՛չ միայն հարուստ գիտելիքներն ու բարձր արհեստավարժությունը, այլեւ գթասրտությունն ու համբերատարությունը: Ձեր առաքելության հաջող իրականացմամբ են պայմանավորված առողջ ապրելակերպի արմատավորումը եւ բնակչության առողջության պահպանումն ու բարելավումը: Դրանք պետության սոցիալական քաղաքականության գերակայություն ու հասարակության կայուն զարգացման նախապայման են, որոնց կյանքի կոչելու համար մենք ունենք օրենսդրական անհրաժեշտ գործիքակազմ: Վստահ եմ, որ այն, զուգորդվելով ձեր նվիրված աշխատանքի հետ, թույլ կտա ունենալ Հայաստանին արժանի առողջապահական համակարգ եւ համաքայլ ընթանալ ժամանակակից բժշկագիտության ձեռքբերումներին:
Անկեղծ շնորհակալության ու երախտիքի խոսք եմ ուղղում բոլորիդ` ձեր դժվարին եւ պատասխանատու աշխատանքը պատվով կատարելու համար: Ցանկանում եմ, որ միշտ արժանի լինեք ձեր բարձր կոչմանը:
Կրկին շնորհավորելով Բուժաշխատողի օրվա առթիվ՝ բոլորիդ մաղթում եմ առողջություն, բարօրություն եւ մասնագիտական նորանոր հաջողություններ»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

“Сердечно поздравляю всех медицинских работников Армении, Арцаха и Диаспоры с профессиональным праздником!
Ваш рабочий день  начинается и не заканчивается никогда. Более того, посвятив себя святому делу сохранения здоровья людей, вы начинаете исполнять свой долг еще до появления на свет малыша и становитесь внимательным и заботливым спутником каждой человеческой жизни.
Специальность медработника объединяет не только богатые знания и высокий профессионализм, но и милосердие и терпение. Успешным осуществлением вашей миссии обусловлены укоренение здорового образа жизни и охрана здоровья населения. Это приоритеты социальной политики государства и предусловие стабильного развития общества, для претворения которых в жизнь у нас есть необходимый законодательный инструментарий. Уверен, в сочетании с вашей преданной работой он позволит иметь достойную Армении систему здравоохранения и последовательно стремиться к достижениям современной медицины.
Выражаю искренние слова благодарности и признательности всем – за исполнение с честью вашей трудной и ответственной работы. Желаю, чтобы всегда были достойны вашего высокого звания.
Еще раз поздравляя с Днем медработника, желаю всем вам здоровья, благополучия и новых профессиональных успехов!”.