ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ
«Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի բոլոր բուժաշխատողներին մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ձեր աշխատանքային օրը սկսվում ու երբեք չի ավարտվում: Ավելին, նվիրվելով մարդկանց առողջության պահպանման սուրբ գործին՝ դուք ձեր պարտքը սկսում եք կատարել դեռ մինչեւ փոքրիկի լույս աշխարհ գալը եւ դառնում մարդկային յուրաքանչյուր կյանքի ուշադիր ու հոգատար ուղեկիցը:
Բուժաշխատողի մասնագիտությունը միավորում է ո՛չ միայն հարուստ գիտելիքներն ու բարձր արհեստավարժությունը, այլեւ գթասրտությունն ու համբերատարությունը: Ձեր առաքելության հաջող իրականացմամբ են պայմանավորված առողջ ապրելակերպի արմատավորումը եւ բնակչության առողջության պահպանումն ու բարելավումը: Դրանք պետության սոցիալական քաղաքականության գերակայություն ու հասարակության կայուն զարգացման նախապայման են, որոնց կյանքի կոչելու համար մենք ունենք օրենսդրական անհրաժեշտ գործիքակազմ: Վստահ եմ, որ այն, զուգորդվելով ձեր նվիրված աշխատանքի հետ, թույլ կտա ունենալ Հայաստանին արժանի առողջապահական համակարգ եւ համաքայլ ընթանալ ժամանակակից բժշկագիտության ձեռքբերումներին:
Անկեղծ շնորհակալության ու երախտիքի խոսք եմ ուղղում բոլորիդ` ձեր դժվարին եւ պատասխանատու աշխատանքը պատվով կատարելու համար: Ցանկանում եմ, որ միշտ արժանի լինեք ձեր բարձր կոչմանը:
Կրկին շնորհավորելով Բուժաշխատողի օրվա առթիվ՝ բոլորիդ մաղթում եմ առողջություն, բարօրություն եւ մասնագիտական նորանոր հաջողություններ»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Congratulatory Address by RA NA Ara Babloyan on Medical Worker’s Day
“I cordially congratulate all medical workers of Armenia, Artsakh and Diaspora on your professional day.
Your working day begins and never ends. Moreover, being devoted to the sacred work of preserving human health, you begin to fulfill your duty before the baby’s birth and become every human life’s careful and caring guide.
The medical worker’s profession united not only the rich knowledge and professionalism, but the tenderheartedness and patience. The provision of healthy way of life, preservation and improvement of the population’s health are conditioned by successful fulfillment of your mission. They are considered to be precondition of the state social policy priority and the stable development of the society, and we have necessary legislative tool set. I am sure that with your devoted work it will allow having a health system worth to Armenia and reach achievements in modern medicine.
I address my sincere word of thankfulness and gratitude to all of you for fulfilling your hard and responsible work with honour. I wish you to be worthy to your high title.
Once again congratulating you on Medical Worker’s Day I wish everybody health, welfare and success,” the RA NA President’s congratulatory address.